Quisque nec

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla scelerisque magna et orci porttitor ullamcorper. Proin euismod pretium dolor non consectetur. Aliquam feugiat nunc ac justo hendrerit, non lobortis lacus condimentum. Praesent vehicula libero ac tellus rutrum ultrices. Sed eu consectetur libero, id varius massa. Quisque vestibulum tempus felis. Nulla interdum varius arcu nec.

Czytaj więcej Nulla scelerisque magna et orci porttitor ullamcorper.

W ostatnim dniu listopada w klasie IId Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzciance odbyły się zajęcia edukacyjno-czytelnicze z cyklu "W magicznym świecie teatru ilustracji kamishibai". Uczniowie wysłuchali opowieści o borsuku Filipie i jego przyjaciołach, i dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat przyjaźni, lojalności i relacji w klasie.

Zajęcia wpisują się …

Czytaj więcej “O borsuku, który na cały świat się obraził” – zajęcia w SP 2

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych "Smakosze książek" również tym razem nie zawiedli i licznie zjawili się na spotkaniu DKK, które odbyło się w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Trzciance. Listopadowe spotkanie upłynęło nam na rozmowach o "Święcie ognia" Jakuba Małeckiego, książki o pięknej, ale jednocześnie trudnej historii Anastazji chorej na mózgowe porażenie dziecięce i jej …

Czytaj więcej Spotkanie DKK w Bibliotece pedagogicznej

21 listopada uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzciance mierzyli się z pytaniami dotyczącymi znajomości zawodów w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Jak sami przyznali, niektóre, szczególnie te dotyczące zawodów z przeszłości, sprawiły im niemałą trudność, ale z większością poradzili sobie śpiewająco. Quiz był również dobrą okazją do podszkolenia swoich umiejętności …

Czytaj więcej “Zawodowy zawrót głowy” – quiz w aplikacji kahoot

20 listopada odbyły się zajęcia czytelniczo-edukacyjne w klasie II Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzciance, podczas których uczniowie wysłuchali opowieści o obrażalskim borsuku, Filipie, i jego trójce przyjaciół. Zgromadzeni na zajęciach zgodnie uznali, że nie warto się obrażać na swoich kolegów, że każdy ma swoje obowiązki, z których powinien się wywiązywać oraz że …

Czytaj więcej “W magicznym świecie teatru ilustracji kamishibai”

17 listopada w klasie IIIA w Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance odbyły się zajęcia czytelniczo-kreatywne z elementami biblioterapii, podczas których uczniowie wysłuchali obszernych fragmentów książki "Timo, gdzie jesteś?" Karoliny Kubilus. Oczami tytułowego psa, Timo, obserwujemy okrucieństwo wojny w Ukrainie, losy jego najbliższych oraz opiekunów w Polsce.

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, w związku z tym uczniowie klas IA i IB ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzciance mieli okazję wysłuchać bajki "O borsuku, który na cały świat się obraził". Zgromadzeni z uwagą obejrzeli "przedstawienie" i odpowiadali na pytania dotyczące przyjaźni, koleżeństwa, zasad panujących między rówieśnikami.

Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu serdecznie zaprasza do udziału w konkursach o tytuł: "Wielkopolska Biblioteka Roku" oraz "Wielkopolski Nauczyciel Bibliotekarz Roku".

Celem konkursów jest docenienie wielkopolskich bibliotek szkolnych i pedagogicznych oraz uhonorowanie wielkopolskich nauczycieli bibliotekarzy posiadających szczególne osiągnięcia oraz czynnie angażujących się w rozwój szkoły lub biblioteki.
Termin złożenia formularzy zgłoszeniowych …

Czytaj więcej Konkursy: Wielkopolska Biblioteka Roku, Wielkopolski Nauczyciel Bibliotekarz Roku

Kolejna wizyta w Przedszkolu nr 4, tym razem w grupie czterolatków. Temat spotkania: „Każdy z nas jest inny” na podstawie przedstawienia teatrzyku kamishibai „Podspodek”.

Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia! 😀🥰

Mariola Duda

W dniu 18 maja gościliśmy w dwóch grupach - Motylków i Biedronek w Przedszkolu nr 4 w Trzciance. Zaprosiliśmy dzieci do wspólnej podróży w głąb ziemi, w odwiedziny do krecika Podspodka, który mieszkał w samotności głęboko pod ziemią. Historię krecika poznaliśmy w oparciu o teatrzyk kamishibai z tekstem Agaty Widzowskiej i ilustracjami Tadeusza …

Czytaj więcej Zajęcia czytelnicze w Przedszkolu nr 4